Gott ist tot und wir haben ihn getötet

občas

24. prosince 2015 v 23:40 | Greg Freak
Občas se zamyslím nad celou svou existencí. Občas přemýšlím nad tím, že jsem sám sobě vypravěčem. Občas mi přijde, že su jediný skutečný člověk, že vše tohle je jen příběh. Občas přemýšlím nad tím, že jsem postavou příběhu někoho jiného. Nevím kam jdu, sleduju celý ten příběh a občas mi přijde, že je to jen příběh jakési vedlejší smutné postavy, ale občas mi přijde, že i ten můj příběh má určitou poetiku.
Občas se nemám rád, občas jo, občas mi na někom záleží, občas jsem jak kámen. Občas se chovám jak debil a občas jsem debil.
Občas si všimnu, že můj příběh je pěkně prázdný, občas přemýšlím o příbězích druhých a jak těžké si je představit, že někdo myslí jiným způsobem.
Vždycky mám takový nepříjemný pocit, když přemýšlím o světě kolem sebe v takovýh těch disociovaných až paranoidních rovinách, že nikdo krom mne neni skutečný apod. Ale už jen ta představa, že všichni lidé kolem mají své příběhy a ty naše příběhy se jen tak míjí je trochu děsivá, můj samotný příběh je pak tak nicotný, prázdný a neoriginální, ale to je prostě asi život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Budu psát barokní češtinou, vulgárně a asi i s gramatickejma chybama jak se mi zlíbí.