Gott ist tot und wir haben ihn getötet

Touha, nespokojenost, prázdnota... smysl života?

13. září 2015 v 16:36 | Greg Freak
Jednou za čas se snad v každém člověku objeví nespokojenost či prázdnota. Z toho co sem píši, může někdo dostat dojem, že jsem neustále nespokojen a pociťuji prázdnotu, ale neni to pravda akorát, že právě tyto věci filtruji sem na blog. Nespokojenost a touha po novotě, či něčem lepším je základní přírodní mechanismus k naplnění biologického imperativu- přežít a reprodukovat.
S nástupem nové doby se tento mechanismus přetransformaval např. na touhu po vědění, objevování, moci. Změnil se na vnitřní prázdnotu, něco co chceme zaplnit a ani nevíme co. Tato prázdnota nikdy nezmizí, ale lidé se ji snaží zaplnit budováním kariéry, pitím, vírou či třeba jen věnováním se nějakým koníčkům, ale stále tam ta prázdnota je a občas vyleze na povrch ve své neurčité formě.
Před touto novou dobou, před vznikem civilizace spokojenost znamenala zánik, nenaplnění biologického imperativu, touha po větším množství potravy, lepším postavení ve skupině, či co největším množství partnerek byla hnací motor. Taky s vývojem řeči, myšlení to vedlo k výrobě nástrojů a podobně, protože to zlepšovalo podmínky. V dnešní době spousta lidí tímto nezaplní celý život a objeví se tam prázdná místa, kdy člověk neví co chce, ale cítí, že něco chybí.
Jsme stále zvířata, akorát přežití a reprodukce nenaplňuje celý život, ale objevují se tam hluchá místa.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 17. září 2015 v 15:06 | Reagovat

Co nejvíc partnerek, fíha. :) Prázdnota mi napovídá, že to chce divoký sex s Eskymačkou. :)

2 Greg Freak Greg Freak | E-mail | Web | 17. září 2015 v 17:42 | Reagovat

[1]: Jo ve výsledku to neni až tak prostý, ale jakýsi takový vnitřní motor tam je.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Budu psát barokní češtinou, vulgárně a asi i s gramatickejma chybama jak se mi zlíbí.