Gott ist tot und wir haben ihn getötet

Září 2015

Touha, nespokojenost, prázdnota... smysl života?

13. září 2015 v 16:36 | Greg Freak
Jednou za čas se snad v každém člověku objeví nespokojenost či prázdnota. Z toho co sem píši, může někdo dostat dojem, že jsem neustále nespokojen a pociťuji prázdnotu, ale neni to pravda akorát, že právě tyto věci filtruji sem na blog. Nespokojenost a touha po novotě, či něčem lepším je základní přírodní mechanismus k naplnění biologického imperativu- přežít a reprodukovat.
S nástupem nové doby se tento mechanismus přetransformaval např. na touhu po vědění, objevování, moci. Změnil se na vnitřní prázdnotu, něco co chceme zaplnit a ani nevíme co. Tato prázdnota nikdy nezmizí, ale lidé se ji snaží zaplnit budováním kariéry, pitím, vírou či třeba jen věnováním se nějakým koníčkům, ale stále tam ta prázdnota je a občas vyleze na povrch ve své neurčité formě.
Před touto novou dobou, před vznikem civilizace spokojenost znamenala zánik, nenaplnění biologického imperativu, touha po větším množství potravy, lepším postavení ve skupině, či co největším množství partnerek byla hnací motor. Taky s vývojem řeči, myšlení to vedlo k výrobě nástrojů a podobně, protože to zlepšovalo podmínky. V dnešní době spousta lidí tímto nezaplní celý život a objeví se tam prázdná místa, kdy člověk neví co chce, ale cítí, že něco chybí.
Jsme stále zvířata, akorát přežití a reprodukce nenaplňuje celý život, ale objevují se tam hluchá místa.


eh... co se děje? Spím

9. září 2015 v 20:10 | Greg Freak
Škola ze mě vysává energii, jsem stále unaven, pouze večer se objeví trocha živého ducha, možná je to jen začarovaný kruh spánkové deprivace, zvyšování dávek kofeinu a následného zvyšování tolerance.
Je pro mě těžší a těžší odolat tomu, abych si koupil žvejkáč(navíc v tý trafice je to drahý jak prase, kdybych si to objednal z netu, měl bych to lepší, ale zas bych toho musel koupit hodně a to bych hned zpotřeboval, navíc bych potřeboval někoho zletilýho, aby mi to objednal...).
Oblek je docela nepohodlná věc. Kam s timhle článkem směřuju? Asi nikam. Možná, že život se točí v cyklech, že někde uvnitř se cosi střídá jako hodiny a přináší to po nějaké době podobné věci, akorát se na to nabalují další různé věci, čímž se mění vyznění.
Očividně může být člověk nervózní aj, když je ztahanej jak pes. Produktem nervozity je sebeshazovačnej humor.
Fernet mi chutná, ale můj žaludek ho asi nemá moc rád.
Stále trávím hromadu času bezcílným brouzdáním po internetu, ale co jak říkám, v životě jsou určité konstanty jak dobré tak špatné.
Proud myšlenek neni jako potok či řeka, je to spíš jak voda při přívalovém dešti stékající z kopce, mnoho malých proudů, nesoustředěná, proudy se větví a zase spojují a člověk pak neví, která myšlenka vyvolala odezvu.
Na kytaru hraju dosti nahodile, hodily by se mi nějaké tipy na skladby.
Tahle změť myšlenek ani nemá nosné téma, nu což alespoň se vypíši do této internetové vrby, nějaké inkriminující věci tu ani snad moc nemám, takže pokud to čte někdo, kdo mě zná, tak to možná ani neví a nebo z toho má docela prd(stejně sem tolik lidí nechodí).
Zajímavý spojení prvků taneční muziky s tou poslouchatelnou muzikou. Industrial rock no...
Budu psát barokní češtinou, vulgárně a asi i s gramatickejma chybama jak se mi zlíbí.