Gott ist tot und wir haben ihn getötet

If you wouldn't mind I would like to blew

8. srpna 2013 v 22:28 | Greg Freak |  Shit
Zdravím mí (ne)milí čtenáři (co si to nalhávám, tohle nikdo číst nebude :P )

Dostal jsem zas k večeru úzkost a divný myšlenky hromadně přicházej. Poslouchaje album Bleach od Nirvany, v názvu vykrádající jeden jejich song a paralyzován divnými myšlenkami a pocity. Začalo to jako obvykle nihilistickými a solipsistickými myšlenkami, ale pak jsem začal něco číst na internetu a zvrhlo se to jinam.
Nemyslim si, že jsem schopnej pocitů k jiný osobě, zaprvý s mojí asociální povahou budu rád pokud bude navázán kontakt natož něco jinýho, zadruhý mí "milovaní" rodiče jsou hyperprotektivní, ale zároveň ke mě docela lhostejný. Říká se, že je kolerace mezi hyperprotektivními rodiči a poruchami schizofrenního spektra, kam mimojiné patří schizoidní porucha osobností, neříkám že ji mám, ale určitý schizoidní prvky mám. Navíc se ani nedivim tý korelaci, vymývání mozků od rodičů v nich vyvolá asociálnost či jim zůstane v hlavě soubor myšlenek, které se nekdy "odpálí" a vyvolají paranoidní reakci vstahující se na vše možné. Jenže právě poslední dobou mi to začíná vadit, něco jako když Pink Floyd měl v mysli ten soud a potom zboural tu zeď. Vim, že The Wall je alegorie, ale podle života Rodgera Waterse. Podle mě pokud u mě či někoho jiného dojde k podobnému zbourání zdi, bude to takový malý nervový zhroucení-člověk bude mít super-nízký sebevědomí, už bude jen zbírat kuráž a nebude muset jít proti své povaze.
Mám čtyři sourozence a rodiče, co mě štvou. V domě mám klid vždy jen na chvíli, přestože jsem z takhle docela velký rodiny, nesnášim, když někdo řve, mluví s někym jinym pár metrů ode mě a já dělám něco, přičemž to ruší, prostě když mě kdokoliv otravuje. To je jeden z důvodů proč si vážim samoty a klidu. Existenciální krize se mnou dost zametla-povaha v podstatě stejná jen psychicky jsem na tom mnohem hůř. Dřív jsem si vymýšlel příbehy do svého vymyšleného světa a to hodně a dost propracované, jenže teď opovrhuju snad všim lidskym snaženim a vše co vymyslím má podivný nihilisticko-anarchistiký obsah( nic nemá cenu, chci svobodu). Nesnášim, že jsem takovej, ale moc si nedokážu představit, že bych byl jinej. Občas si přeju utíct, utíct ode všeho- od lidí, společnosti, povinností, starostí. Někam pryč, kde bych měl klid, živil se co bych našel/ulovil, možná s malim marihuanovym políčkem =D. Jediný, co by mi asi chybělo by byla žena. No prostě holka(a tohle nedokáže nahradit nic, podle toho, co jsem slyšel, možná leda herák =D ). K čemu je společenský postavení?! Možná leda pro několik narcistů s malym sebevědomim, co potřebujou uznání ostatních, aby si nepřipadali tak malý, a taky pro několik sociopatů, co ho zneužívaj k ovládání ostatních.
Proč mám jen vymytý mozek svými rodiči a touhle pitomou společností. Dokážu se racionálně rozhodovat, tak proč mít zábrany.
Někteří idioti považují emoce za nelogické, ale to je jen touhle pitomou předimenzovanou společností, kdy nefunguje taktika uteč/útoč. Radost je asociována s dobrými věcmi (jídlo, pití, sex...) a člověk potom ty věci vyhledává. Hněv/strach odpovídaj uteč/útoč. Smutek je jen že člověk stratil zdroj radosti( nemá jídlo, v dnesní době třeba práci, stratil partnera/ku...). Dřív se lidé chovali podle emocí a doplňovali to úsudkem a chovali asi vcelku rozumně(no je to spekulace, ale dejme tomu, ale třeba u chytřejších zvířat to tak taky je).
Btw hodně písniček na Bleach je podle mě inspirováno úzkostí a docela se to hodí, když nějakou mám. Rozptylovalo mě to, když jsem z toho jak mi tlouklo srdce sotva došel do školy a k těm ostatním obavám jsem se ještě bál, že zkolabuju.

Takovej myšlenkovej trysk, kterej pokud někdo přečte celej, tak bude nejspíš jen podiveně kývat hlavou a říkat si:"To je ale pošuk/kretén!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Budu psát barokní češtinou, vulgárně a asi i s gramatickejma chybama jak se mi zlíbí.