Gott ist tot und wir haben ihn getötet

Červenec 2013

Many things that pisses me off

31. července 2013 v 8:59 | Greg Freak |  Piss
Tento článek je výplodem myšlenkového trysku včerejší noci způsobeného úzkostí. Nemohl jsem to sem napsat rovnou, protože můj "drahý" otec vypíná na noc wifi(což je důsledek médii vyvolané paranoi, ke které se tady také dostanu).
Začalo to jako poslední dobou snad vždy nihilistické myšlenky, bušení srdce a podivný strach z rozemletí strojem, z toho že všechno tady doopravdy nemá smysl. A myšlenky se časem začaly ubírat trochu jiným směrem....

Na světě mě štve mnoho věcí a jednou z nich je právě i to, že mě štve tolik věcí =D. Tak jsem se dostal k úvaze-"proč?".
Jedním z mnoha důvodů bude, že jsem minimálně trochu divnej, ale teď mám na mysli jiný důvody.
Z části to může být tim, že mám rád když "má něco duši"- prostě když to má aspoň trochu hlubší význam. Z toho důvodu mě proto štvou věci, co jsou povrchní anebo stratili význam ať už vlivem toho stáda ovcí nebo jinak. Např: Z možná i trochu oduševnělého stylu chudinských černošských čtvrtí USA chtěl prostě někdo vytřískat prachy, tak z toho udělal bezduchej šmejd a zpopularizoval to. Teď jsme svědky toho, že se tak oblíkají český děti, který s americkými chudinskými čtvrťmi nemají nic společného, pokud to mělo někdy význam, tak ho to ztratilo.
Pokrytectví a konformismus, to jsou věci, které dost souvisí a dost mě štvou, ale zdá se, že jsem jedinej. Lidé ve znaze zapadnout se jednak chovají jinak, ale také, a to je mnohem horší, se jim začínají líbit jiné věci a to neni tím, že by je k tomu ta společnost inspirovala, že by zrovna zjistili, že to existuje, ale tím, že nechtějí vyčnívat, že chtějí mít s těmi lidmi v té skupině svého zájmu něco společného. "Bleh, bleh, bleh" asi jsem jedinej komu to vadí. A nejvíc mě na tom štve ještě jedna věc a to, že heslo "be yourself" razí snad bezvýjimky jen tyhle pokrytečtí..........................lidé. Nevím jestli jsou doopravdy tak nadutí, nebo je to jen další pokrytecká součást jejich image.
Posedlá honba za penězi, tohle občas je taktéž dobré, ale pokud se to zažene moc daleko, tak to zničí snad vše, co s tím má něco společného. Jak jsem psal víše, třeba to může z toho důvodu stratit duši.
A teď to nepudu moc dobře zařadit pod jedno heslo a bude to sled několika myšlenek. Média a samotná společnost dokáží lidem docela dobře vymýt mozky. Média lidem dají, co chtějí za cenu věrohodnosti a seriozity. Např: Případ toho chlapce, který si vymyslel to, že ho napadli romové. Média se toho chytla a rozdmýchávala celou věc a pak když se zjistilo, že si to vymyslel, rozdmýchali to též. Dnešní společnost se v tomhle podobá Huxleyho knize "úžasný nový svět" sice to není až tak extrémní, ale lidé jsou ovládáni vlastními tužbami, které u nich sami vyvolávají. Všechny ty přechodné módy, kde se člověk přizpůsobuje jen proto, že to dělají ostatní. To samozřejmě vyvolává příliv zákazníků pro prodejce těch věcí, co jsou v módě ať už jsou to joja nebo jiné............věci. Věřím v kapitalismus, ale bezhlavý konzum neni taky zrovna dvakrát dobrý. Ty vole je mi 14, na takovýhle myšlenky jsem mladej. Navíc tohle neni ani zdaleka vše, co mě štve.
(kdo to přečte celý od začátku do konce by měl dostat metál, sic v tom není taková dávka jedu jak mě napadalo včera, která by zabila 3 slony, 2 veverky a jednoho psa, ale je to asi docela divný a dlouhý)

Tear down the wall

29. července 2013 v 20:12 | Greg Freak |  Shit
Účelem tohoto blogu je vypsat z mé hlavy nějaký ten jed, co se tam nachází v podobě divných myšlenek. Pochybuju, že to někdo bude číst, což je vlastně jedno nebo možná dobře.
Jsem asociální a divné individuum, které ostatní považují za podivína, pošuka, tichou osobu... Lidi nejsou zrovna tvorové, které bych měl rád, chovají se divně, jsou povrchní a soudí lidi podle povrchních věcí, jsou to hrozní konformisti a strašně je lákají podivné věci jako moc, sláva a vždy od všeho příjemného chtějí čímdál tím víc. Rádi se mezi sebou uráží, aby na úkor druhého buď jen nakrmili své ego, či skutečně postoupili v jejich pošahaném společenském žebříčku. Propadají strojem jménem "společnost" a vychází jako "hnusná hnědá hmota".
K založení tohohle blogu hodně přispěly mé obvyklé prázdninové depky. Pokud si myslíte, že je to divné mít obvykle o prázdninách depky, tak mě moc neznáte(doufám, že tohle nikdo koho znám nebude číst...ikdyž možná by to neco vyřešilo).....ehm, o prázdninách narozdíl od většiny tvorů, které lidi zvou "studenti", se prakticky nestýkám s lidmi....POČKAT já se i jinak skoro s lidmi nestýkám, či s nimi nemluvím. Jednou, když jsem měl dost intenzivní pocit osamělosti a neporozumění, tak sem dostal šílenej nápad a začal pročesávat blogy, jestli nenajdu někoho, kdo je na tom podobně, kdo je taky tak trochu schizoid.
Pátrání se vydařilo, byl to blog založenej právě jen pár dnů než jsem ho našel a pak jsem tam psal nějaký komentáře(jen čistě náhodou kdyby ta osoba četla, což asi nenastane =D ), a já tak dostal motivaci založit si vlastní blog. :P

Teď k názvu tohohle článku. Rozpolcený pocity jsou svinstvo, člověk za s utrpením vystavěnejma (spíš možná jen bylo s utrpením sledovat jak se stavěj) zdma své schizoidní duše po dlouhý době pocítí silnou touhu po kontaktu s lidmi, začně s nimi o něco víc mluvit a ejhle, znechutěj se mu a zase zaleze do bezpečí svých schizodních zdí.
Proto si občas přeju zbourat tu bariéru, proto se článek jmejuje podle textu v songu od Pink Floydů: "Tear down the wall!"
Budu psát barokní češtinou, vulgárně a asi i s gramatickejma chybama jak se mi zlíbí.